تبلیغات
وبلاگ تخصصی نظامی
شرکت هواپیما سازی (General Atomics Aeronautical Systems) تولید هواپیمای جدید خود را که تحت اقدامات کاملاً سری وامنیتی طراحی و تولید شده بود ، رونمایی کرد.

این پهباد به یک موتورجت از نوع PW545B توربوفن مجهز است که Predator C را قادر می سازد با سرعت 740 کیلومتر درساعت و با سقف پروازی 18000 متر پرواز نماید.

Der Predator C Avenger در روز چهارم ماه آپریل2009 درمنطقه آزمایشی « Gray Butte» درحومه شهر پالمدال ایالت کالیفرنیا اولین پرواز آزمایشی خود راکه سالها منتظر آن بودند را آغاز نمود .
این هواپیما ازخانواده Predator ها یعنی ازMQ-1 تا MQ-9 بوده واز نسل گذشته خودتیزپروازتر و چابکتر است.

ویژه گی اصلی آن ساختمان مقرهای استقرار مهمات و تسلیحات حمل شونده جدید توسط این هواپیمامیباشد که تقریباً مشابه نوع Predator B ساخته شده است . Predator C قادر است با حمل بیش از 500 پاوند بار ، مهمات دقیقی همچون بمبهای لیزری GBU 38 JDAM را بارگذاری نموده و بر علیه اهداف زمینی به کار گیرد.ضمن اینکه قادر خواهد بود کلیه تسلیحات پهباد Predator B را حمل و بکار گیرد.

در صورت نیاز میتوان ، سیستم راداری SAR-Radar و دروبینهای IR, sichtbares Lichtرا بر روی آن نصب نمود. درمحفظه استقرار مهمات ، محلی برای نصب یک سیستم رادار برای دید پهلوهای هواپیما حین پروازتعبیه شده است.
این پهباد با طراحی جدید و منحصر به فرد بدنه خود قادر است از دید رادار پنهان بماند که با توجه به توانمندیهای خود بسیار مورد توجه قرار گرفته است.برای طراحی و ساخت این پهباد بیش از 3 سال وقت صرف شده تا بتواند با شعاع پروازی بالا و مداومت پرواز تا 20 ساعت به عملیات بپردازد و با حمل انواع سلاحهای هوشمند بسیار کارآمد عمل نماید.

Predator C همانند Predator B قادر است حسگر ها و سنسورهای متنوعی را جهت هدایت تسلیحات و کنترل و شناسایی منطقه حمل نماید.سیستم های ارتباطی آن از نوع بسیار پیشرفته است که توانایی تبادل اطلاعات با جنگنده های نسل پنجم ایالات متحده را نیز دارد.تصاویر :


نوشته شده در یکشنبه 17 آبان 1388 توسط شاهین نصیری | نظرات ()