تبلیغات
وبلاگ تخصصی نظامی

نسل بعدی سیستم کنترل آتش هوشمند توپ 30 میلیمتری دریایی برای شناورهای رزمی سریع نصب شده و تست گردید . این کار در نتیجه همکاری بین شرکت EM Digital و نیروی دریایی آمریکا با تجربه 25 سال نبرد واقعی در دریا حاصل گردید.
این سیستم با وزن کم و قابلیت های تهاجمی بیشتر طراحی شده است. اینکار باعث شده که دقت و پایداری بالایی در شرایط سخت دریا برای این اسلحه حاصل شود.


نسل بعدی سیستم کنترل آتش هوشمند توپ 30 میلیمتری دریایی برای شناورهای رزمی سریع نصب شده و تست گردید . این کار در نتیجه همکاری بین شرکت EM Digital و نیروی دریایی آمریکا با تجربه 25 سال نبرد واقعی در دریا حاصل گردید.
این سیستم با وزن کم و قابلیت های تهاجمی بیشتر طراحی شده است. اینکار باعث شده که دقت و پایداری بالایی در شرایط سخت دریا برای این اسلحه حاصل شود.خود سیستم کنترل آتش شامل اجزاء زیر است :


این سیستم کم هزینه ویژگی های منحصر بفردی در مقایسه با سایر طرح های مشابه دارد. سرعت و دقت بالا در ردیابی هدف و پایداری آن باعث شده که به سیستم مطمئنی برای توپ های 30 میلیمتری تبدیل شود.
سلاح استاندارد این سیستم ATK 30 mm MK44 است انواع دیگر 40 میلیمتری و سلاح های مشابه را می توان با تغییراتی مشابه و ارزان قیمت در سیستم کنترل آتش استفاده کرد.

سلاح:
سلاح مورد نظر صرفا برای شناورهای رزمی سبک طراحی و نصب شده است.
نرم افزار سیستم کنترل آتش طوری طراحی شده است که در بر گیرنده کلیه ارتعاشات و شوک های وارده باشد.
جایگاه این اسلحه قابلیت تبدیل به سایر انواع و راکت انداز ها را دارد.
جایگاه اسلحه با آلیاژهای آلومینیوم و مطابق استانداردهای دریایی ساخته شده است.
حداکثر زاویه ارتفاع عملیاتی +65 به -20 درجه
حداکثر زاویه عملیاتی -110 به +110 درجه
شعاع جاروب سلاح 2627 میلیمتر است.
سر محور ارتفاع 1700 میلیمتر است.

سیستم جستجوی هدف:
سیستم ردیابی دارای رنگ های پیشرفته مبتنی بر ویژگی و الگوریتم خاص برای ردیابی اهداف دشمن است همچنین از جمله قابلیت های اضافی آن
ردیابی اهداف چندگانه دشمن می باشد.
الگوریتم های خاص تشخیص حرکت جسم به این سیستم اجازه رهگیری اهداف پنهانکار را نیز می دهد.
این سیستم در مقابل ارتعاشات پلت فرم شناور و شوک های وارده پایداری دارد.

پانل کنترل و نمایش:
پانل های کنترل و نمایش بصورت کاربر دوستانه و ارگونومیک ساخته شده است ال سی دی های صفحه نمایش با اندازه سفارشی قابل ساخت است و پانل کنترل آن باعث خستگی اپراتور نمی شود همه اینها در عراق تست شده است.

راه انداز موتور :ادوات الکترونیک قدرت برای راه انداز موتورهای الکتریکی مورد استفاده و برخی از سیستم های ارتباطی در اینجا تعبیه شده است.

فیبر نوری :
در این سیستم از تکنولوژی فیبر نوری هم استفاده شده که مزایای خود را دارد.


نوشته شده در دوشنبه 14 دی 1388 توسط شاهین نصیری | نظرات ()